Podzim v Jižní Koreji, zejména v Národním parku Seoraksan, je přehnaná, turistická past. Hory se proměňují v plátno ohnivých listů, ale je to jen kulisa pro nekonečný proud turistů. Toto místo UNESCO, rozkládající se na 163 kilometrech čtverečních, se stává hřištěm pro ty, kteří hledají rychlý kontakt s přírodou.


Dostat se tam je otrava: autobus ze Soulu, další místní autobus a pak začíná opravdová zábava. Můžete se přidat k jednodennímu výletu, ale to je jen výměna jedné fronty za druhou, čekání na lanovky a průvodce. Pokud vás to baví, fajn, ale stěží to je zážitek v divočině, jak se tváří.


Je to vše pěkně zabaleno pro dokonalý snímek na Instagram. Turistické stezky? Jsou upravené, se scénickými mosty a cestami lemovanými snovými stromy, vše velmi pohodlné a trochu příliš dokonalé.Jízda lanovkou je rychlý výstup na horskou pevnost s výhledy, které jsou, přiznávám, impozantní. Ale pamatujte, tato pevnost je starověká, ne jen další fotopříležitost. Pokud máte chuť na dobrodružství, vystoupejte na vrchol, ale dávejte si pozor – není to tak bezpečné, jak se zdá.