Ženšen v Koreji, to je takový mystický kořen, po kterém všichni šílí. Cena jednoho kořene divokého ženšenu začíná na 50 000 wonech (850 Kč) a od té doby už cena jen stoupá. Je to jako zlatý prach, vzácný a drahý.


Existují dva druhy: divoký ženšen "sansam", který je v podstatě honbou za pokladem v horách, a farmářsky pěstovaný "insam". Divoký druh je velkou událostí, protože je těžké ho najít, jako byste se snažili v přírodě spatřit jednorožce. Proto ho lidé začali pěstovat a říkají mu "insam", což znamená "lidský ženšen". Pak existuje hybrid, "sanyangsansam", něco jako divoký ženšen s lidským nádechem. Ze zdravotního hlediska je prý ženšen velmi prospěšný, posiluje imunitní systém, bystří mozek. 


V Hamyangu je jedno místo, kde jsou blázni do ženšenu. Dokonce každý rok pořádají festival divokého ženšenu. V Hamyangu se ženšenem zabývají odjakživa, dokonce tam čínští císaři posílali lidi, aby si pro něj přišli.Mívají profesionální lovce ženšenu, "simmani", kteří když nějaký najdou, dělají celý rituál a křičí "simbatta!", jako by narazili na zlato.